ضرر آب میوه پاکتی چندیدن برابر نوشابه است!

آبمیوه های پاکتی ننوشید

یکی از مواد غذایی که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد انواع آبمیوه ها هستند ، آب میوه ها را در کل می توان به دو دسته ی صنعتی و خانگی تقسیم کرد. آبمیوه های خانگی از ارزش غذایی بالایی برخوردار هستند ، اما سوال اینجاست که آیا دیگر آبمیوه ها نیز ارزش غذایی دارند؟

چند سالی است که آبمیوه های پاکتی در طرح ها و طعم های مختلف جایگزین آب میوه های خانگی شده اند. هرسال نیز به تعداد آن ها افزوده می شود.

مضرات آب میوه پاکتی

افراد زیادی بدون در نظر گرفتن مضرات این نوشیدنی ها، سهولت و صرفه جویی در زمان را جایگزین سلامت و کیفیت کرده اند.

هیچ می دانید که نوشیدن یک لیوان آب میوه پاکتی چندین برابر بیشتر از یک لیوان نوشابه به بدن شما آسیب می رساند؟

نگران نباشید ما دراین مقاله به شما کمک می کنیم تا مضرات آبمیوه های پاکتی را به درستی بشناسید.

۳ دلیل برای عدم خرید آبمیوه های پاکتی

۱ – شکر

درتهیه آبمیوه های صنعتی وجود قسمت کوچکی از پوست میوه درفرایند آبگیری، سبب تلخی می شود. بنابراین ناچاراً افزودن طعم شیرینی به آب میوه یکی از اصول اولیه است. این درحالی است که در هرفنجان آب میوه طبیعی حدود ۵ تا ۸ قاشق چای خوری قند میوه یا همان فروکتوز وجود دارد. فروکتوز با اینکه قند طبیعی است اما مضرات بسیاری همراه دارد. ازجمله اینکه بدن را دربرابر انسولین مقاوم می کند و به طور قابل توجهی تری گلیسرید که یکی از عوامل خطرناک برای بیماران قلبی می باشد را افزایش می دهد. همچنین بدن را درمعرض بیماری هایی همچون دیابت قرار می دهد. لطفا شکر نخورید؛ سلول های سرطانی عاشق شکر هستند!

حتما اکنون فکر می کنید که آیا خوردن میوه نیز خطرناک است ؟ خیر

هنگامی که شما میوه می خورید فروکتوز کمتری راجذب می کنید. چراکه اثرات متابولیک میوه و آبمیوه بسیار متفاوت است. باخوردن میوه مصرف فیبر، ویتامین، مواد مغذی گیاهی و آنتی اکسیدان ها کمک می کنند تا جذب و سوخت و ساز در بدن بهتر انجام شود.

۲ – میزان فیبر کمتر

آیا میدانید دریک تکه پرتقال تازه چقدر فیبر وجود دارد؟ حتی پوست پرتقال نیز مزایای بیشماری دارد.

درطی گرفتن آب میوه مقدار بسیاری از بافت میوه از بین می رود. مثلا در آب سیب ، با کندن پوست سیب مقدار بسیار زیادی فیبر که در پوست این میوه وجود دارد از بین می رود. حتی اگر شما آب میوه پالپ دار یا همان آب میوه با تکه های میوه را تهیه کنید باز هم جایگزین بافت کامل میوه نخواهد شد. این مطلب را در نت نوشت بخوانید :پوست پرتقال را به خاطر داشتن این همه خواص بی نظیر دور نیندازید.

۳ – اسید زیاد آبمیوه

عوارض خوردن آب میوه پاکتی

مقدار قند بسیار بالا در آبمیوه چیزی درحدود نوشابه های گازدار است. همین قند بالا سبب نابودی تدریجی مینای دندان می گردد که البته این میزان به دلیل باکتری های موجود در میوه حالت اسیدی قوی تری نسبت به نوشابه ایجاد می کند و درصد تخریب آن بیشتر می شود. این مطلب را در نت نوشت بخوانید :آبلیمو مینای دندان را نابود می کن؛ این گونه آبلیمو را بنوشید

باید نوشیدن آبمیوه را قطع کنید!

از خریدن آبمیوه هایی که این همه مضر است خودداری کنید. با نوشیدن آبمیوه میزان اسید را در بدن خود افزایش داده و خواص میوه را از بین می برید. شاید آب سبزیجات بدون شکر جایگزین خوبی برای آب میوه باشد. ولی بهتراست به جای همه این ها خود میوه را مصرف کنید.

منبع: نت نوشت

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید